wpisz słowo:   
 Niedziela,  14 Lipca 2024
 
 
A  A  A
Zobacz
Nagrody
Archiwum

Imprezy cykliczne

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez odbywajacych się w br. na terenie Gminy Wolsztyn oraz całego Powiatu Wolsztyńskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dni Ziemi Wolsztyńskiej

  Dni Ziemi Wolsztyńskiej to doroczne święto mieszkańców naszej gminy. Organizowane jest zawsze w okolicy długiego weekendu majowego. Jest to cykl imprez plenerowych m.in. koncerty muzyczne odbywające się w Parku Miejskim na Muszli Koncertowej, zloty motocyklowe, wystawy artystyczne oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Szczegółów warto szukać na stronach miasta oraz domu kultury.

 

 

Parada Parowozów

Jest to niezwykłe wydarzenie jednoczące wiele pokoleń amatorów kolei parowej odbywające się w ostatni weekend kwietnia. Dorocznie przybywa na nią kilkanaście tysięcy turystów oraz wiele parowozów z Polski i z zagranicy. W programie imprezy można znaleźć pokaz parowozów jadących osobno, w parach czy nawet połączonych w długi korowód, niezwykły pokaz Światło, Para, Dźwięk, który jest połączeniem tańca parowozów z muzyką oraz iluminacja świetlną. Parowozom towarzyszy scena muzyczna z gwiazdami estrady.  Jest to familijna impreza z zapachem węgla i pary w tle. Szczegóły znajdziesz na stronie miasta oraz wolsztyńskiej parowozowni.  

 

 

Międzynarodowy Festiwal Czyste Country

   Stare parowozy, urokliwe jeziora, ryk motocykli – wszystkie te elementy łączą się we wspomnienie o Ameryce, Ameryce, która jest jednak tak blisko nas – dzięki muzyce country. Burmistrz Wolsztyna, Fundacja Czyste Country zapraszają do naszego miasta na niesamowitą przygodę podszytą klimatem dawnych westernów. Co roku zjeżdżają do naszego miasta najwspanialsi muzycy z Polski oraz z zagranicy w tym z USA, którzy przez 3 sierpniowe dni przejmują władzę nad Wolsztyn City i zapraszają do wspólnej zabawy tanecznej i muzycznej jak na dzikim zachodzie. Szczegóły poznasz na stronie www.country.wolszyn.pl

 

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

 Nie tylko dla melomanów – koncerty odbywają się w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, który w swoich murach kryje organy zbudowane przez L. Hartig'a, królewskiego organmistrza pruskiego w roku 1832. Dźwięki wydobywające się z tego instrumentu połączone z kameralnymi współtowarzyszami przenoszą nas w chwile muzycznego relaksu. Można wsłuchać się w partytury, podziwiać architekturę kościoła i oddać się kolejnym aktom rozchodzącej się muzyki. Przyjdź i sam zobacz, a właściwie posłuchaj nut w wykonaniu najwybitniejszych muzyków kraju i Europy. Informacje znajdziesz na stronie festiwalowej.  

 

 

Festiwal Tańca Wolsztyn Tańczy Pełną Parą

Hip Hop, inscenizacje taneczne, radość i energia to łączy młodych tancerzy biorących udział w wolsztyńskim majowym festiwalu tańca. Muzyka w gościnnych progach Sali Świtezianka roznosi się po wszystkich jej zakamarkach i porusza w jej rytm grupy startujące w konkursie. Informacji o wydarzeniu szukaj na stronach Wolsztyńskiego Domu Kultury.

 

 

Polska Man - Zawody Sportowe

 W zdrowym ciele zdrowy duch! Organizatorzy sierpniowych zawodów sportowych pod wspólną nazwą Polska Man Series zapraszają do aktywnego życia. Triathlon, Quadrathlon w wydaniu dla dzieci i dorosłych to wielkie święto sportu, które wykorzystuje walory ziemi wolsztyńskiej – jeziora, trasy biegowe i rowerowe. Co jeszcze jest potrzebne – rozgrzewka i trening – zapraszamy po szczegóły na stronę www.polskaman.pl.  

 

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Kajakowe LZS
i o Puchar Burmistrza Wolsztyna

 Walory turystyczne oraz potencjał sportowy docenili organizatorzy Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Ludowych Zespołów Sportowych podejmując decyzję o rozegraniu dorocznie w czerwcu w naszym mieście tak ważnej imprezy. Jezioro w centrum miasta, strategicznie położone molo z miejscem dla sędziów oraz gościnne wybrzeże wolsztyńskiej promenady składa się na to święto kajakarstwa w tle rywalizacji sportowej młodzi ludzie integrują się i poznają. Więcej znajdziesz na stronie www.kajaki.wolsztyn.pl.

 

 

Zawody Latwcowe

 Wrześniowy wiatr unosi nie tylko opadające liście z drzew. Na lotnisku w Powodowie rozgrywane są coroczne zawody latawcowe. Zawodnicy to młodzież z Wolsztyńskich i okolicznych szkół, którzy wykonali swoje maszyny latające podczas zajęć technicznych oraz z rodzicami w wolnym czasie. Pragnąc pochwalić się własnymi umiejętnościami w kierowaniu lotem miłośnicy latawców spotykają się właśnie na tych zawodach. Informacji szukaj na stronie Domu Kultury.

 

 

Spotkania Folklorystyczne na Ziemi Wolsztyńskiej

 Folklor w czerwcowe ciepłe wieczory smakuje inaczej – pełniej. Występy grup tanecznych, instrumentalnych i wokalnych, które prezentują różne oblicza folkloru polskiego i zagranicznego ubarwiają okolice wolsztyńskiego Parku Miejskiego. Wszystkich pragnących poznać kolorowe i radosne oblicza kultury ludowej zapraszamy do naszego miasta, a po szczegóły na strony WDK.

 

 

Jarmark Miodowy

 Środek lata, słońce i słodki miód. Na jeden lipcowy dzień Wolsztyn zamienia się w krainę miodem płynącą. Gościnny skansen zaprasza na poznanie wszystkich odsłon słodkiego złota, jakim jest niewątpliwie miód prosto z pasieki. Pszczelarze i amatorzy wyrobów z miodu i wosku pszczelego spotykają się razem by wymienić doświadczenia i uzupełnić zapasy przed zimą. Więcej dowiesz się ze strona Domu Kultury.

 

 

Samorządowy Festyn Jesienny

Jesień to czas zbiorów, nie tylko w rolnictwie. Wrześniowe weekendy nie są powodem do nudy, ponieważ wolsztyńscy samorządowcy zapraszają na Festyn Jesienny odbywający się na Skansenie Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski. Rodzinne święto, na którym goszczą naturalne wiejskie wyroby, najsmaczniejsza pajda ze skwarką czy pyszne przetwory i wytwory rękodzielnicze. Wszystko to połączone z możliwością porozmawiania z samorządowcami o wizji gminy przy akompaniamencie świetnej muzyki. Informacje o imprezie znajdziesz na stronie miasta i WDK.

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

Święta Bożego narodzenia to czas kiedy poszukujemy wszyscy prezentów dla najbliższych, czas kiedy biegamy po sklepach – w Wolsztynie proponujemy połączenie świątecznych zakupów z niezwykłą atmosferą jarmarku. Wyroby rękodzielnicze, upominki, piękna iluminacja oraz kolędy w tle to i jeszcze więcej spotkasz na wolsztyńskim rynku każdego razu w grudniu.

 

Konkurs na wykonanie Szopek Gwiazdkowych
oraz Wystawa Pokonkursowa

 Szopka to wizualizacja Bożego Narodzenia, każdy z nas widzi to inaczej. Coroczny konkurs dla dzieci pokazuje jak widzą to nasi najmłodsi. Z papieru, pierników, patyczków taką różnorodność można podziwiać w kościele farnym w Wolsztynie na wystawie pokonkursowej jeszcze w grudniu. Informacji szukaj na stronach WDK.

 

Kolędowe Spotkania Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Kębłowie

  Coroczne spotkanie chórów i zespołów śpiewaczych odbywa się w kościele pw. św. Bartłomieja w Kębłowie tuż po Nowym Roku. Spotkanie rozpoczyna krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu każdej grupy wiekowej. Atmosfera świąt jest dzięki temu jeszcze piękniejsza, a dodatkowo warto zwrócić uwagę na prezentowaną w kościele starą ruchomą szopkę, która została wykonana na przestrzeni wielu pokoleń przez samych mieszkańców tej urokliwej miejscowości.  

 

 

 Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świętnie

Wieloletnią tradycją w Świętnie jest organizacja corocznego majowego Festiwalu Piosenki Religijnej. Na scenie przy miejscowej szkole goszczą dzieci i młodzież z całej Polski razem wznosząc pieśni na chwałę Boga. Młodzi artyści zawsze mogą liczyć na pełną widownię oraz na spotkania z gościem specjalnym festiwalu, którym jest zawsze gwiazda polskiej sceny muzycznej. Informacji szukaj na stronie www.zspswietno.nazwa.pl. 

 

 

 Ostrzeżenia meteorologiczne...

Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-12 | Ostrzeżenie meterologiczne - burze i grad
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-11 | Ostrzeżenie meterologiczne - burze i grad
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-10 | Ostrzeżenie meterologiczne - burze i silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-04 | Ostrzeżenie meterologiczne - burze i grad
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-06-18 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze i grad
zobacz więcej ostrzeżeń meteo...


Tereny inwestycyjne
Gminne inwestycje
Fundusze zewnętrzne
Szlaki GPS


Zgłoś awarię
Stacja meteo
Kamery online
Informator SMS
Portal esesja
Sprawdź dowód
Biuletyn Informacji Pub.
Imprezy cykliczne
Pobierz grę terenową
Szlaki GPS
Wolsztyn inspiruje
Foldery promocyjne
Galeria zdjęć
Łódź Turystyczna
Kultura
Edukacja
Biblioteka Publiczna
Zwierzaki z Wolsztyna
Karta Rodziny
Ochrona powietrza
Opieka nad zabytkami
Strefa Płat. Parkowania
iPlan Miasta
Sport
Komunikacja
Geo-System
Informacja przestrzenna
Oferta inwestycyjna


Nadchodzące wydarzenia - patronat Burmistrza Wolsztyna...

2024-08-06
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-26
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-14
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-14
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-06
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-07-04
Urząd Miejski w Wolsztynie
2024-06-15
Urząd Miejski w Wolsztynie
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...
Aktualna pogoda w Wolsztynie...

zobacz więcej kamer...

Nadchodzące wydarzenia - Wolsztyński Dom Kultury...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...

Nadchodzące wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...


URZĄD MIEJSKI W WOLSZTYNIE
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

Tel. (68) 347 45 00

Urząd Miejski jest czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 16:00
piątek 7:00 - 14:00

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 14:30
środa 7:00 - 15:30
piątek 7:00 - 13:30

Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek 9:00 - 14:30
środa 9:00 - 15:30
piątek 9:00 - 13:30                    
                    
                    
Osób online: 27
stat4u
Urząd Miejski w Wolsztynie - www.wolsztyn.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"