wpisz słowo:   
 Poniedziałek,  24 Lutego 2020
 
 
A  A  A
Zobacz
Nagrody
Archiwum

Nadchodzące wydarzenia

Data wydarzenia: 2019-05-04
 XXVII Dni Ziemi Wolsztyńskiej
 
O NASZYCH GWIAZDACH:
 
THE BACKWARDS
 
Czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.
Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.
Teraz mogą Państwo zobaczyć ich występ u siebie. To nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, a przede wszystkim z żywą muzyką w
każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!
Dzięki The Backwards możemy przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego co słyszymy w nagraniach The Beatles!
 
NOWATOR
 
Ponad 14 lat na scenie, kilkanaście hitów, setki koncertów i miliony wyświetleń - to właśnie On!
Paweł “Nowator” Lipski (ur. 03.05.1985 r.) - polski wokalista, raper, producent muzyczny i autor tekstów, pochodzący z Opoczna. Reprezentant labelu Camey Records. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Na przestrzeni lat współpracował z takimi postaciami, jak: Onar, Pezet, Borixon, Lerek, JedenOsiemL, Ten Typ Mes, Pih, Mezo, Teka, Doniu, Donatan, Tabb, Magda Femme, Marian Lichtman, Paweł Stasiak, Mateusz Mijal, czy Masters. Na swoim fonograficznym koncie ma m.in. jeden solowy album pt. “Alfabetyczny Spis” z 2005 roku.
Największe hity Nowatora to m.in. najnowsze "Z Lewa Do Prawa", ale także "Moja Panienka", "Spadam Stąd", "Wrócę Nad ranem", "Co Tu Jest Grane" i wiele, wiele innych.
Wybrane utwory Nowatora zostały wyróżnione przez ZPAV tytułami Złotych i Platynowych Singli:
"Jestem Na Tak" - Platynowy Singiel (data nadania: 22.12.2016)
"Dla Ciebie chwile" - Złoty Singiel (data nadania: 14.09.2016)
"Wrócę Nad Ranem" - Złoty Singiel (data nadania: 08.02.2017)
"Spadam Stąd" - Złoty Singiel (data nadania: 08.02.2017)
"Z Lewa Do Prawa" - Złoty Singiel (data nadania: 06.02.2019)
Dwukrotnie wystąpił w "Dzień Dobry TVN" - w 2015 razem z Magdą Femme i 2018 roku solo, a także w "Pytaniu Na Śniadanie TVP" w 2016 roku z Tomkiem Krupą. W 2019 roku został jednym z jurorów show Polsatu "All Together Now: Śpiewajmy Razem" u boku m.in. Beaty Kozidrak, czy Aleksandry Szwed.
Premiera nowego krążka pt. “Co Tu Jest Grane?”, ukazała się 08.03.2019 roku.
 
MITRA
 
Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.
Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.
Na przestrzeni ostatnich lat wystąpiliśmy na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Donatan i Cleo i wiele innych.
Zespół Mitra jest finalistą 41 Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przeglądu DOK Rock organizowanego wspólnie przez Studentów oraz Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.
Nie szlifujemy diamentów w piwnicach i garażach. Naszym żywiołem jest kontakt ze słuchaczem – występy na żywo. Koncertujemy od 2010 r. Mamy za sobą wiele występów. Każdy jest wyjątkowy. Zagraliśmy na dużych i małych scenach, na profesjonalnych deskach i przyczepach „TIR-a”.
 
ALEKSANDRA SZWED
 
Aleksandra Szwed: Urodzona 8 sierpnia 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentką Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 21 Im. Jerzego Grotowskiego. W 2014 roku ukończyła studia na kierunku kulturoznawstwo w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i uzyskała tytuł magistra.
Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w wieku zaledwie pięciu lat od znanego i lubianego programu dla dzieci "Ziarno" Kilka lat później została prowadzącą programu "Coś z niczego" w "5,10,15", występowała także w programie "Drozda Show". Od 1998 roku wcielała się w rolę Elizy w serialu familijnym "Rodzina Zastępcza" oraz w jego kontynuacji "Rodzina Zastępcza plus". Można ją było zobaczyć również w produkcjach takich jak: "Niania", "Daleko od noszy" oraz w "Teraz albo nigdy". W 2012 roku zagościła w serialu „Ranczo Wilkowyje” jako Marysia. W 2013 w serialu „ Na krawędzi” wcieliła się w rolę Bayo. Obecnie można ją oglądać w serialu „Barwy Szęścia” w TVP2
Na swoim koncie ma również role teatralne. W teatrze "Rampa" wraz z zespołem Tintilo wystąpiła w spektaklu "O dobry dzień". Przez wiele lat była członkiem młodzieżowej offowej grupy teatralnej "Lusterko". Zagrała w "Eutedemis, czyli po drugiej stronie lustra", "Panna", "Jaś i Małgosia czyli ciemne ścieżki" - spektaklach docenianych i nagradzanych na wielu przeglądach teatralnych. W 2010 roku zagrała w spektaklu "Antoine" w którym wcieliła się (między innymi) w rolę Josephine Baker. Od września 2012 roku gra jedną z głównych ról - Alex - w czarnej komedii romantycznej „Dwie Połówki Pomarańczy” . Od 2013 roku można ją również zobaczyć w spektaklu „Siostrunie” gdzie wciela się w postać Leo
Była także uczestniczką kilku programów rozrywkowych. Wraz ze Sławkiem Borowiecki zwyciężyła II edycje programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Sukcesem zakończyła również program "Viva Królowie Densfloru". W latach 2012-2013 prowadziła program w MTV Polska „Operacja Stylówa”. Była także prowadzącą programu „Ekipa na swoim” w roku 2013
Pracuje również jako modelka. Przez kilka lat była twarzą oraz ambasadorem znanej marki odzieżowej "BUTIK". Od początku 2009 roku również studia mody ślubnej "Angel" a w 2011 podjęła współpracę z firma Fratelli. W 2015 roku jako ambasadorka i twarz marki podjęła współpracę z Pin-ups, gdzie współtworzyła z Magdalena Żabicką specjalną kolekcję - „Pin-ups by Aleksandra Szwed”. Ponad to od lat współpracuje z wirtuozem fryzjerstwa Kajetanem Górą.
Aleksandra jest osóbką młodą ale bardzo aktywnie działającą w wielu dziedzinach życia społecznego. Od lat związana jest z Młodzieżowym Domem Kultury Ochota i przez kilka lat z rzędu lat prowadziła w tej części warszawy "Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy". Za działalność w tej dzielnicy została nominowana do nagrody "Dla dobra wspólnego". Chętnie wspiera akcje charytatywne i działalność wielu fundacji. Między innymi współpracuje i wspiera działalność organizacji takich jak "Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii" czy "Fundacji POLSAT" - w 2009 i 2010 roku występowała w "Mikołajkowym Bloku Reklamowym" wraz z Krzysztofem Kowalewskim oraz Anetą Zając. Od pewnego czasu aktywnie wspiera działania Fundacji "SOS Bokserom" ratującą zaniedbane i katowane psy tej rasy.
 
VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
 
Varius Manx to polski zespół rockowy, pop rockowy założony w 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Zalicza się go do najbardziej popularnych formacji w Polsce. Największe triumfy grupa odnosiła w latach 90. Chyba każdy słuchacz w kraju zna największe przeboje Varius Manx: "Pocałuj noc", "Ruchome piaski", "Orła cień", "Zanim zrozumiesz". Albumy zespołu sprzedały się w wielotysięcznych nakładach. Przez 25 lat działalności w Varius Manx śpiewały: Anita Lipnicka, Katarzyna Stankiewicz, Monika Kuszyńska, Anna Józefina Lubieniecka i Edyta Kuczyńska. Pierwsze trzy z powodzeniem realizowały karierę solową. Obecne w zespole śpiewa Katarzyna Stankiewicz.


XXVII Dni Ziemi Wolsztyńskiej


Geolokalizacja

Ostrzeżenia meteorologiczne...

Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-23 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-22 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-16 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-12 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-10 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
zobacz więcej ostrzeżeń meteo...


Tereny inwestycyjne
Gminne inwestycje
Fundusze zewnętrzne
Szlaki GPS


Zgłoś awarię
Stacja meteo
Kamery online
Informator SMS
Portal esesja
Sprawdź dowód
Biuletyn Informacji Pub.
Imprezy cykliczne
Pobierz Quest
Szlaki GPS
Wolsztyn inspiruje
Foldery promocyjne
Galeria zdjęć
Łódź Turystyczna
Kultura
Edukacja
Biblioteka Publiczna
Projekt 8.3
Karta Rodziny
Ochrona powietrza
Opieka nad zabytkami
Strefa Płat. Parkowania
iPlan Miasta
Sport
Komunikacja
Geo-System
Informacja przestrzenna
Oferta inwestycyjna


Nadchodzące wydarzenia...

2020-04-04
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-04-04
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-03-11
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-03-01
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-28
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-15
Urząd Miejski w Wolsztynie
2020-02-07
Urząd Miejski w Wolsztynie
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...
Aktualna pogoda w Wolsztynie...

zobacz więcej kamer...

Nadchodzące wydarzenia - Wolsztyński Dom Kultury...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...

Nadchodzące wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...


URZĄD MIEJSKI W WOLSZTYNIE
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

Tel. (68) 347 45 00, Fax. (68) 384 27 47

Urząd Miejski jest czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 16:00
piątek 7:00 - 14:00

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 14:30
środa 7:00 - 15:30
piątek 7:00 - 13:30

Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 14:30
środa 7:00 - 15:30
piątek 7:00 - 13:30                    
                    
                    
Osób online: 15
stat4u
Urząd Miejski w Wolsztynie - www.wolsztyn.pl 2008 - 2020
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"