VIII Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-19 maja 2019 r. na terenie Parku Miejskiego w Wolsztynie odbędą się VIII Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej, zorganizowane dzięki współpracy Gminy Wolsztyn z (...)

Ogłoszono przetarg na rewitalizację dworca kolejowego

Dnia 8 maja 2019 r. ogłoszono przetarg pt. "Poprawa stanu infrastruktury dworcowej poprzez rewitalizację dworca kolejowego wraz z terenami przyległymi w Wolsztynie".

(...)

Trwają intensywne prace na obiekcie MOSiRu

Trwają prace związane z rozbudową części centralnej budynku oraz przebudowę istniejącej części hotelowo – gastronomicznej MOSiRu.

(...)

Podziękowania za organizację Dni Ziemi Wolsztyńskiej 2019

Tegoroczne Dni Ziemi Wolsztyńskiej już za nami. Odwiedziło nas wielu znajomych i turystów. Wierzę, iż wywieźli oni z naszego miasta same radosne wspomnienia. Wiele ciepłych słów pod adresem organizator&oa (...)

Trwa II etap budowy ścieżki rowerowej Stary Widzim-Wroniawy

Trwają prace budowlane przy budowie drugiego etapu ścieżki rowerowej Stary Widzim – Wroniawy. Inwestycję prowadzi Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu z udziałem Gminy W (...)

Trwa budowa ścieżki rowerowej Karpicko – Barłożnia Wolsztyńska

Inwestycja realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu z udziałem Gminy Wolsztyn (50% wartości inwestycji sfinansuje gmina Wolsztyn). Gmina otrzyma wsparcie finansowe w ramach progr (...)

Międzynarodowy konkurs fotograficzny pt. Parowozowe Impresje 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Parowozowe Impresje”, który tradycyjnie już towarzyszy wolsztyńskiej Paradzie Parowozów.

(...)

Sukces samorządów – Wolsztyn w kategorii miast na prawach powiatu

Ranking najlepiej rozwijających się gmin i miast oparty o wskaźniki liczbowe dostępnych danych – przede wszystkim  pochodzących z GUS,  sprawozdań budżetowych samorządów.

(...)

Spalasz śmieci w swoim piecu ?

Spalasz śmieci w swoim piecu? Czy wiesz, że popełniasz wykroczenie, a nawet przestępstwo ? Prosimy o zapoznanie się akcją prowadzoną przez Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie.

(...)

Podpisano umowę na dworzec

W Wolsztynie 22 lutego 2019 roku gościł Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego Celem wizyty było podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa stanu infrastruktury dworcowej poprzez (...)

Nie wolno spalać odpadów zielonych na posesjach

W związku z wieloma pytaniami mieszkańców naszej gminy dotyczącymi możliwości spalania odpadów zielonych, Urząd Miejski w Wolsztynie, Wydział Komunalny i Ochrony Środowiska zwrócił się do Związku M (...)

« »