Aktualności z życia naszego miasta i gminy

Data dodania: 2016-07-25
 28 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Międzynarodowa Parafiada odbywała się w tym roku po raz 28, a reprezentanci Wolsztyna wzięli w niej udział po raz 10. Tegoroczna drużyna składała się z połączonych sił obu wolsztyńskich parafii, stanowili ją uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką nauczycieli: Katarzyny Pietruszki, Elżbiety Weiss i Marcina Pietruszki. Do stolicy przyjechało około 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży z Polski i środowisk polonijnych z 7 państw (Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Rosja, Słowacja).

Przez cały tydzień odbywała się parafiadowa rywalizacja  w konkursach wiedzy, plastycznych, wokalnych, teatralnych i w zawodach sportowych.  Uczestnicy głęboko przeżyli uroczystą Mszę św. inauguracyjną w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach, koncert zespołu TGD oraz Mszę św. na zakończenie w Świątyni Opatrzności, u grobu Ojca Józefa Jońca SchP. Z zaangażowaniem uczestniczyli w codziennych wspólnych modlitwach. Był też czas na zabawę: wolsztynianie zwiedzali Warszawę, brali udział w warsztatach historycznych, turnieju „Masters of Adventures”, wieczorze międzykulturowym i dyskotece. Przy  tylu  wspaniałych przeżyciach jeszcze większa była radość z odniesionych sukcesów:

• Łukasz Nowak zdobył dwa złote medale: w skoku w dal i biegu na 60 m oraz zajął 3 miejsce w konkursie wiedzy o sporcie
  • Andżelika Florek zwyciężyła w turnieju szachowym, zdobyła 2 miejsce w konkursie wiedzy religijnej i 8 w skoku w dal
  • Marcelina Szafran zdobyła srebrny medal w badmintonie, srebrny w pływaniu stylem dowolnym i brązowy w pływaniu stylem klasycznym
  • Agnieszka Bartkowiak wywalczyła złoty medal w rzucie piłeczką palantową i 6 miejsce w biegu na 300 m.
  • Jeremiasz Młynkowiak był 7 w konkursie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, grał też w ringo i tenisa stołowego
  • Wysoko zostały ocenione nasze przedstawienia teatralne: w „Jarmarkowej Pyrlandii” zaprezentowaliśmy się najlepiej z reprezentacji  polskich, a „Dziennikarska Fraszka Igraszka” znalazła się na drugim miejscu. W przedstawieniach główną rolę odgrywała Marysia Nieborak, upiększając je swoim śpiewem. Marysia zajęła też 9 miejsce w biegach na orientację.

Każdy start zawodnika przynosił punkty dla reprezentacji. Przy bardzo licznie obsadzonych wszystkich konkursach i konkurencjach, przy 33 startujących reprezentacjach krajowych, z wielu różnych zakątków Polski, wielką radość sprawił reprezentantom Wolsztyna werdykt, że zajęli na 28 Międzynarodowej Parafiadzie II miejsce.  Najważniejsza jednak była wspaniała zabawa i to, że wszyscy chcą wrócić do stolicy za rok.

Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie